Bir Çantanın Sahte Mi Gerçek Mi Olduğunu Anlama Yolları

by

Çanta kadınların olmazsa olmaz aksesuarlarından bir tanesidir. Giyimine dikkat eden ve modayı takip eden kadınlar yaptıkları kombine uygun çanta takmak isterler. Onlar için uyum çok önemlidir. Hatta tarzları ile beğenilmek hoşlarına gider. Özellikle marka kıyafet ve çantalardan hoşlananları ilgilendiren sahte çanta konusu bulunmaktadır. Artık o kaliteli ve yüksek fiyata olan çantaların sahteleri imal edilmektedir. Bu nedenle gümrük ve ticaret bakanlığı önlem almak amacı ile bir proje hazırlayarak bu projeyi hayata geçirdi. Bu projeyi anlatan broşürler hazırlanarak halka dağıtıldı. Buradaki husus ise vatandaşla beraber hareket edip sahte çanta üretimine ve dağıtımına son vermekti. Çanta alındığında çantanın sahte olmasından şüphe duyan kişilerin direkt olarak bakanlığa bildirmeleri istenildi. Yapmış olduğu uyarı ise sahte ürün satımı ve alımlarının ülkemize ciddi zararlar verdiği konusuydu.

Peki, çantaların sahte mi yoksa gerçek mi olduğu nasıl anlaşılır? Bu soruya cevap vermeden önce siz de sahte çanta konusunda duyarlı olun ve dikkatli davranın. Ülkemiz açısından ciddi bir tehdit konusudur. Almış olduğunuz lüks markaların çantalarını güvenilir ve ismi belli olan mağazalardan almalısınız. Pazarlarda satılan çantalar sahtedir. Mağaza kapatıldı, orijinal marka çantalar sözlerine kesinlikle kanmayın. Hiçbir marka orijinal çantasının mağazada satılmasına izin vermez. İlk dikkatinizi çekecek konu çantanın fiyatıdır. Çok ucuza verilen çanta markanın orijinal ürünü değildir. Fiyatı ilk olarak ele verir sahte çantayı. Daha sonra çantanın satıldığı yere dikkat etmelisiniz. Daha önce de bahsettiğim gibi orijinal marka satan güvenilir mağazalar tercih etmelisiniz. Pazar ya da sokaklardan uzak durun. Diğer bir husus ise çantanın ambalajıdır. Orijinal çantalarda ambalaj da çanta gibi gerçektir. Sahte çantalarda ise doğru düzgün ambalaj bile yoktur.

Çantanın üzerinde etiket ya da logo var ise onlara dikkat edin; çünkü sahte olanlarda bu yazılar çoğunluk ile yanlış ve eksik olarak yazılır. Bu hata da ürünün sahte olduğunu ele verir. Markaya ait olan amblemler sahte ürünlerde kullanılırken hatalı yapılır. En son olarak ise kalitesine dikkat edin. Sahte olan ürünü daha dokunurken anlarsınız.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.