Ev Mobilyalarımı Ne Zaman Yenilemeliyim?

by

Mobilya yenilemek isteyenlere net bir zaman vermek doğru değil. Evde yapılmak istenilen değişiklik bazı zamanlarda mobilyaların eskimesini beklemek gerektirmemektedir. Kişi çok sıkılmış ise ve biraz değişiklik istiyor ise mobilyalarını değiştirebilir. Mobilyalar genel olarak eskidiği zaman ya da yeni bir ev alındığında değiştirilir. Kişinin maddi gücü var ise mobilyalarının eskimesini beklemeden sıkıldığı an değiştirebilir.

Ev, insanın yaşam alanıdır. Bazı insanlar zamanlarının çoğu kısmını evde geçirir, özellikle ev hanımları. Bu durumlarda evi ve mobilyaları sevmek çok önemlidir. Mobilyalar o kişinin içine sinmelidir. Yaşam alanının ve eşyaların beğenilmesi o kişinin daha rahat edebilmesi ve ruhsal sağlığı için etkili olan bir unsurdur. Bu noktada eğer mobilyalar artık beğenilmiyor ise değiştirilmelidir. İstenilen tarzda mobilya alınarak daha mutlu ve huzurlu bir ortam oluşturulmalıdır.

Eskimiş olan mobilyalar ile artık vedalaşılmalıdır. Bazı insanlar eşyalarını çok severler ve ne olur ise olsun bırakmaz istemezler; fakat eskimiş olan mobilyalar değiştirilmelidir. Değişiklik her zaman iyidir. Eski mobilyaları verip yerine yenilerini alarak hem kendiniz için hem de eviniz için yeni bir adım atmalısınız. Bu sayede daha konforlu eşyalar ile rahat eder iken değişikliğin verdiği heyecan ile mutlu olursunuz. Yeni eşyalarınızı aldığınızda eskileri mutlaka verin ya da atın; çünkü onları tutmanın bir manası yok. Fazla kalabalık evde hareket alanını kısıtlar ve kasvet verir. Ferah ve konforlu ortamlarda bulunmak hem fizik sağlığı açısından hem de psikolojik olarak iyi olacaktır.

Bazı insanlar ise yenilikten hoşlanırlar ve çabuk sıkılabilirler. Bu gibi durumlarda da mobilyalar değiştirilebilir. Yeni bir mobilya beğenilir ve onun daha iyi olabileceği düşünülür. O mobilyaya sahip olana kadar ise rahat edilmez. Böyle durumlarda mobilyanızı değiştirin. İstediğiniz eşyaya sahip olduğunuzda daha mutlu ve huzurlu olacaksınız. Genel olarak bakıldığında mobilya değişimi ihtiyaç ve talep doğrultusunda farklılık göstermektedir. Yani doğru zaman aslında kişinin isteğine bağlıdır. Bu istek ve talebi gerçekleştirmek bir yönden de maddi güce bağlı olan bir durumdur. O halde siz de nasıl ister iseniz o şekilde davranın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.