Öğrencilerin En Çok İhtiyaç Duyduğu İkinci El Eşyalar

by

Öğrencilik hayatı başlıyor ve artık evden ayrılıyorsunuz. Evdeki yaşadığınız rahatlık ve konforu bulamayabilirsiniz; fakat unutmayın hayatınızın belki de en güzel yıllarını yaşayacaksınız. Ayrı bir eve çıkma fikri bile sizin için çok güzel. Özgürlük geliyor derken tek başınıza çaba dönemi de geliyor.

Öğrenciler ayrı eve çıkarken çok fazla eşyaya ihtiyaç duymaz iken bazı ikinci el eşyalar onlar için olmazsa olmazdır. Bunların başında yatak geliyor. Yorgun vize ve finallerden sonra rahatça dinlenebilmek ve biraz da uyuyup tembellik yapmak için olmalı. E yataktan sonra yorgan olmalı. Soğuk kış günlerinde kalorifersiz sobalı evde iseniz yorganınıza sarılarak baş başa onunla ısınmanız gerekecek. Sadece elektrikli soba yetmez. Bir de koltuk ya da kanepe olmalı. Kanepe daha iyi aslında, kullanışlı olur. Sonuçta okula gitmeye başladıktan sonra hep yalnız kalmayacaksınız öyle değil mi? Arkadaşlarınız da olacak. Haliyle evinize gelip gidenleri ağırlamak ve sınav haftalarında beraber ders çalışırken ya da eğlenmek için kanepeye ve koltuklara ihtiyaç duyacaksınız.

Gelelim biraz da o meşhur öğrenci yemeklerine. Yemekler için çok malzemeye ihtiyacınız olmayacak. Annelerinizin evindeki gibi tencere setleri, tavalar, bardaklar, birbirinden şık tabaklar olmasa da olur. Zaten sadece yumurta, kızartma ve makarna yapacaksınız. Bunlar için de tava, kızartma tenceresi bir de makarna tenceresi yeterli. Birkaç tane çatal, bıçak, bardak, tabak olmalı. Bir de bulaşıklık. Bulaşıkları elde yıkayacağınız için kurumalarında kullanırsınız. Mutfak için bunlar yeterli.

Gelelim derslerle ilgili olanlara. Bir kitaplık almalısınız. Hocaların vereceği ders notları, bir sürü kitap ve defter, fotokopileri saklayabilmek için çok ideal. Rahat ders çalışabilmeniz için ders çalışma masası temin ederseniz işiniz daha kolay olur. Öğrenciler en çok bu eşyalara ihtiyaç duyar. Diğer temin edecekleri eşyalar artık zevkidir. Örneği televizyon gibi. Dersten sıkılıp arkadaşları ile zaman geçirirken film izlemek için olabilir. Bu arada kupa bardağınız oldukça fazla olsun. Kahve ve çay içerken kalabalık olduğunuzda yetmeyebilir. Öğrencilerin en çok da su ısıtıcısına ihtiyacı olur. Sürekli çay içerler çünkü. Eğer bulaşık yıkamak istemiyor ya da çok sakarlık var ise plastik tabak ve çatal tercih edebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.