İkinci El Eşyaların Nakliyat Problemleri

by

Çok paranız yok ama eşyaya ihtiyacınız var. Ya da bir süreliğine tek yaşamak zorundasınız ve eşyaya çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsunuz. O zaman ikinci el eşya alabilirsiniz. İkinci el eşyalara artık çok kolay sahip olabilirsiniz. Teknolojinin bize sunduğu fırsatlardan yararlanarak internet siteleri üzerinden ikinci el eşya bulabilirsiniz. Telefonlarınızı da kullanarak bu sitelere bakabilme imkanına sahipsiniz. Hemen hemen her türlü eşya satılmaktadır. Hatta bazı yerler ücretsiz bile vermektedir. Yardım amacı ile eşyalar toplanır ve ihtiyacı olan kişilere istedikleri zaman verilir.

İkinci el eşya almanın avantajı olduğu kadar nakliyat sıkıntısı da var; çünkü ihtiyacınız olan eşyaları aynı yerden bulamayabilirsiniz. Farklı farklı yerlerden temin ettiğiniz eşyaları tek tek taşımanız gerekmektedir. Bu nedenle nakliyat şirketlerine başvuramazsınız. Çünkü tek tek eşyaları aldığınız yerleri dolaşıp onları toplayıp istediğiniz adrese getiremezler. Nakliyat firmaları tek bir adresten alıp tek bir adrese teslim etme şeklinde çalışmaktadırlar. Bu neden ile tanıdığınız birinin büyük bir arabası var ise ya da pikabı ondan yardım isteyebilirsiniz. O araçla satın almış olduğunuz araçları toplayıp evinize götürebilirsiniz ya da yine tanıdık birinden rica edip sadece benzinini koyarak eşyalarınızı alabilirsiniz. Eğer tanıdık birisi yok ise işte o noktada durum biraz daha zorlaşıyor. Bu sefer bir araç kiralamanız lazım. Kiralamış olduğunuz araç ile eşyalarınızı alabilirsiniz. Eğer satın aldığınız ikinci el eşya yerinde nakliyat hizmeti var ise biraz daha para vererek size getirmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede nakliye için çözüm yolu aramak zorunda kalmazsınız. Sadece bir miktar daha para vermek durumunda kalırsınız.

Son olarak ise eşya taşımak için küçük arabalar ile para kazanan kişiler var. Onlardan da yardım isteyebilirsiniz. Bu taşımada gidilecek yola göre para almaktadırlar. Bu neden ile almış olduğunuz eşyaları ne kadar yakından temin edebilirseniz bir o kadar karlı olursunuz. Sonuçta her güzel şeyin bir zorluğu vardır. İkinci el eşya almanın da nakliye sorunu var. Eğer bir aracınız yok ise. Arcınız var ise nakliye de sorun olmaz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.