Üniversite Hayatınızı Güzelleştirmek İçin Bunları Yapın

by

Öğrencilik hayatının en güzel yılları şüphesiz ki üniversite yıllarıdır. Gerçi bu her ne kadar kişiden kişiye değişebilen bir kavram gibi görünse de genel olarak bakıldığında üniversite yıllarında yaşanılanlar hep ilk sırada yerini almıştır. Hani şu hemen her şey için çok sık kullandığımız bir kavram vardır; tam alışmıştım ki bitti. İşte üniversite yılları da öğrenciliğin son yıllarıdır ve siz bu son yılda öğrencilik hayatının en güzel yıllarını yaşamaya başlarsınız ve sonra bir bakmışsınız göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş. Sizlere üniversite yıllarınızı daha verimli ve hareketli hale getirmek için birkaç tavsiyemiz olacak.

Kendinizi Geliştirin

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki hiçbir üniversite size oturduğunuz yerden kendinizi geliştirme imkanı sunmaz. Eğer hayatınızın en güzel yıllarının okul ev arasında geçmesini istemiyorsanız, kalkın ve harekete geçin! Her üniversitenin öğrencilerine sağladığı çok sayıda hizmet imkanı vardır. Sakın kendinizi bu imkanlardan mahrum bırakmayın. Seminer, söyleşi, tiyatro, gezi, parti, program ve daha aklıma gelmeyen pek çok sosyal aktivite arasından kendinize en uygun olanları seçip vaktinizi en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz.

Fırsat Buldukça Gezin

Üniversite ve gezmek kelimelerini duyunca hemen herkesin ilk aklına gelen Erasmus’tur. Not ortalamanız iyiyse ve orta seviyede İngilizce bilgisine sahipseniz, size Erasmus kapıları açılmış demektir. Eğer Erasmus için yeterli imkana sahipseniz hiç kaçırmayın deriz. Böylesi fırsat bir daha zor geçer elinize. Bunun yanı sıra bulunduğunuz üniversitede bazı dönemlerde düzenlenen gezi programlarını da kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Eğer bunları yapacak imkanınız yok ise o zaman okuduğunuz şehri gezin. Her yerini karış karış gezin, görün, öğrenin.

Üniversitedesiniz diye bütün gününüzü kampüste geçirmek zorunda değilsiniz. Bulunduğunuz şehirde birbirinden farklı aktiviteler, kulüpler, etkinlikler muhakkak vardır. Kampüs dışında da vaktinizi eğlenceli ve verimli bir şekilde geçirebileceğiniz pek çok aktiviteyle uğraşma imkanına sahip olabilirsiniz. Üniversite hayatını doya doya yaşamak sizin elinizde.

İş Bulun

Öğrenci insan daima para sıkıntısı çeker. Aileniz her ne kadar maddi destekte bulunursa bulunsun insanın kendi parasını kazanması gibisi yoktur. Üniversitede hem okuyup hem de yarı zamanlı bir işte çalışarak en azından kişisel harcamalarınız için kendi paranızı kazanabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.