Öğrencilerin İkinci El Eşya Bulma Yolları

by

Öğrencilik hayatı zor olduğu kadar da zevkli bir dönemdir. Her öğrenci ilk olarak üniversiteyi kazanıp ayrı bir eve çıkmayı hayal eder. Bu hayali gerçek olduğunda ise koşturmaca ve hayatın zorlukları başlar. Aslında bu süreç düşünüldüğü ve hayal edildiği kadar kolay değildir. İlk olarak ev arkadaşı bulma çabaları başlar. Eğer tanıdık yok ise tek olarak eve çıkma ve bu durumun maddi açıdan zorlukları başlar. Aslında tek başına ayakta durma çabasının başladığı ve hayatı öğrenmek için ilk adım da diyebiliriz. Ayrı bir şehirde evden uzakta aile bireylerinden biri olmadan savaş. Bu dönem belki de hayatımızın en güzel hatıralarının olacağı dönemdir.

Gelelim evi bulduktan ya da ev arkadaşınızı bulduktan sonra ikinci el eşya bulma yollarına. İkinci el eşyaları artık eskiye nazaran daha kolay bulma imkanına sahipsiniz. Özellikle internet üzerinden bu işi daha kolay ve ucuza halledebilirsiniz. İlk olarak sizlere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine başvurmanızı tavsiye ederim. Burada ücretsiz olarak öğrencilere eşyalar verilmektedir. Burası olmaz ise yine internet üzerinden yardım amaçlı ücretsiz eşya paylaşımı yapan siteler bulunmaktadır. Bu sitelere girerek ihtiyacınız olan eşyalardan alabilirsiniz. Bir de bazı belediyelikler öğrencilere yardım amaçlı eşya bağışı toplayıp onları başvuruda bulunan öğrencilere iletmektedir. Bazı okullar da bu yolu izlemektedir. Bulunduğunuz yerde araştırma yapın, eğer bulunduğunuz yerde böyle bir yardım var ise hemen başvuruda bulunun.

Akrabaları unutmayın. Yardım etmek isteyen fazla eşyası olan akrabalar her zaman bulabilirsiniz. En azından eksik listenizde azalma olur. Parasız ne kadar eşya bulur iseniz o kadar karlı olursunuz. Ne de olsa öğrencisiniz. Hemen hemen her şehirde bulunan bitpazarlarını değerlendirin. Her türlü eşyayı ucuza kolayca bulma fırsatınız var. Bir de akıllara gelmeyecek olan sokaklar. Bazen insanlar kullanmak istemedikleri eşyalarını kapılarının önlerine bırakarak ihtiyacı olanların almasına fırsat tanırlar. Bu nedenle sokaklara bakmak da iyi bir fikir, bu fikri atlamayın. Diğer alternatif ise ikinci el eşya satan dükkanlar. Bu dükkanların sık olduğu yerler var. Oralarda da ucuz eşya bulabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.