İkinci El Eşya Alırken Pazarlık Yapma İpuçları

by

İkinci el eşya alımı ve satımı için oluşturulmuş birçok site ve platform günümüz insanı tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kullanım neticesinde ikinci el eşyaların kullanımı artmakla birlikte insanlar ihtiyaçlarını daha mantıklı bir şekilde giderme fırsatı yakalamaktadır. Bu iki cümlede gördüğümüz hemen her şey mantıklı ancak bu noktadan sonra konuşacaklarımız biraz serseri bir tavra giriyor. İkinci el eşya alırken dikkat etmeniz gerekenleri zaten hepiniz biliyorsunuz. Ancak bilmediğiniz ve yapmakta zorlandığınız bir unsur daha var: Bu unsurda ikinci el eşya alırken pazarlık yapmak. İsterseniz bahçenizde para basan bir ağacınız olsun, isterseniz aybaşında olun maaş yatmış olsun yine de her türlü alışverişte pazarlık etmeyi ihmal etmeyin. Bu pazarlığın da bir adabı olmalı. Haydi, sizlere ikinci el eşya platformlarında pazarlık yöntemlerini sıralayalım.

Abi Öğrenciyim!

Her zaman ve kesintisiz olarak işe yayan bu taktik ikinci el alım satım platformlarında satıcıyı yumuşatmak için kullanılabilecek en iyi yollardandır. Hatta bu bahaneyi sunduktan sonra hemen ardına ufak bir maddi imkânsızlık bahanesi içeren metin eklerseniz bu ürünü alırken alacağınız indirim miktarını daha da ilerletebilirsiniz.

Abi Keş Para Veriyorum Ama!

Bu taktik eğer öğrenciyim kelimesinden sonra kardeşim ben de öğrenciyim diyen bir satıcıyla karşılaşırsanız diye. Nakit para, canlı para, keş para ne güzel bir şey değil mi? Bastırdığın zaman uğrunda hemen hemen alamayacağın hiçbir şey yok. Keş para muhabbeti çevirip bursumdan veriyorum, yok oradan aldım şeklinde acındırmalara yürürseniz indirimin kralını alabilirsiniz.

İlk Siz Arayın

Adamla konuşurken son haddine geldiğinde pazarlık için nazikçe telefonunu isteyip hemen başlayın mevzuya. Abi öznesi her zaman işe yaramamakla birlikte kardeş veya kardeşim gibi özneler küçümser nitelikte olduğundan gelecek olan indirim boyutunu düşürmektedir. Bu nedenle kibar ve yapıcı bir dille konuştuğunuzda gerçek indirimin kralını kapma şansını yakalayabilirsiniz. Biz de bu taktiklerle zamanında az eşya toplamadık. Ancak şunu da unutmayın bir malın pazarlık sınırı vardır. Sizler de karşılık olarak bu sınırı aşmayın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.