Ev Arkadaşı Ararken İnternette İlan Vermenin Önemi

by

Hangi şehirde olursanız olun size iyi bir ev arkadaşı her anlamda iyi gelecektir. İyi bir ev arkadaşı sayesinde oldukça iyi zamanlar geçirebilirsiniz. Kalıcılığı sonsuzlukla taçlanan dostluklara bir ev arkadaşıyla başlayabilirsiniz. Ev arkadaşı ile maddi ve manevi yüklerinizin yarısından kurtulabilir karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde iyi bir ilerleyiş gösterebilirsiniz. Ancak bu söylediklerimiz maalesef sadece iyi bir ev arkadaşına sahip olanlar için geçerli. Eğer kötü bir ev arkadaşına sahip olursanız ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Peki, iyi bir ev arkadaşını nasıl bulabilirsiniz? Okul panosuna ilan asabilirsiniz. Burada sadece 100 bilemediniz 200 kişi arasında seçim yapma şansına sahipsiniz. Şehir meydanında çalıştığınız bir yerde ilan verebilirsiniz. Ki bu da diğer seçeneklerden çok farklı olmayacaktır. Peki, hem seçeneği arttırıp hem de daha fazla insana ulaşmanın yolu nedir diye sorarsanız günümüz kütüphanesi olarak nitelenen internet şeklinde cevap veririz. Sizlere ev arkadaşı ararken interneti neden kullanmanız gerektiğini vurgulayan bir yazı hazırladık.

Daha Fazla Seçenek!

Ev arkadaşı ilanı verdikten hemen sonra oto galericiler misali telefonunuz hiç durmayacak. Hemen her bölümden her insan sizi arayıp kriterlerini sunacak. Sizler bunların arasından istediğiniz birini seçerken kahvenizi yudumluyor olacaksınız. Ancak bu ilanı okulunuzda veya iş yerinizde bir panoya verseydiniz size ulaşan kişi sayısı 200 kişi içinden sadece 15 olurdu. İnternet ayrıcalıklarını kullanarak bu sayede daha fazla insana ulaşabilirsiniz.

Her Yerden Her İnsan

Aynı okuldan veya iş yerinden birisi ile ev arkadaşlığı yapmak birçok kişi tarafından olumlu olarak değerlendirilse de arkadaş ortamlarının kurbanı olma ihtimalinizden dolayı ikinci etapta ürkütücü gelmektedir. Bu konuda sizlere hak veriyoruz. Bu nedenle ev arkadaşı ilanlarınızı internete verdiğinizde insanlar arasından herhangi bir bölümde okuyan ya da bir işte çalışan birini seçerek iyi bir ev ortamına sahip olabilirsiniz. Bunları sakın kulak ardı etmeyin, kapımı kapatınca zaten odam bana ait mantığıyla sakın ilerlemeyin. Kapınızın açılması gereken durumlar da olacak. Bu nedenle müşterek hayatın temellerine uygun birini bulun.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.