Ev Arkadaşı Seçerken En Çok Aranan Özellikler

by

Ev arkadaşı gerek eğitim gerekse de iş hayatımızda bize ev ortamında destek olan ve emin olun en iyi arkadaşımız olan kişilerdir. Ev arkadaşı sizi anneniz kadar iyi tanır. Kişilik özelliklerinizden af edersiniz giydiğiniz pijamanın rengine kadar hemen hemen her şeyi konakladığınız yıl boyunca öğrenir. Sizi bazen sizden iyi tanır ve ihtiyacınız olduğunda size maddi manevi destek verir. Kalıcı dostlukları oluşturan bu köklü ilişkiler iyi biriyle karşılaştığınızda bu şekilde iyi ilerlemektedir. Eğer kötü veya size uymayan biriyle aynı evde kalmak zorunda kalırsanız büyük sorunlar yaşayabilir birbirinizi kırarak evden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz. Normal bir ev arkadaşında en çok aranan özellikler zaten bellidir. Sizlere bu özellikleri yeni başlayanlara rehber niteliğinde olması açısından tekrar sunuyoruz.

Güvenilir Bir Yapı

Evinizin kapısının anahtarını emanet edip geceleri aynı evde uyuyacağınız insanın her konuda size sonsuz güven sunması gerekir. Bu güven bulaşık yıkamak konusundan tutun da kötü durumlarda verebileceği desteğe kadar eksiksiz şekilde olmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde tatsız olaylar yaşama ihtimaline sahipsiniz. Bu tarz güven sorunlarını unutmayın ki ilerleyen dönemlerde zamana bırakarak çözemezsiniz. Bu sorunlar giderek büyüyecektir.

Manevi Cömertlik

Maddi olarak aylık yapılacak toplantınızda sizinle aynı yükü üstlenen bir ev arkadaşı her zaman iyidir. Bunun yanında ev arkadaşınızla arada birbirinize destek olmanız gerekebilir. Bu konuda maddi ve manevi olarak karşınızdaki insanın en az sizin kadar yapıcı davranması gerekmektedir. Böylesi bir durumda size sizden daha fazla ilgi ile yaklaşırsa bu sizde bazı kırgınlıklara yol açabilir. Bu gibi destek olma durumları aslında ev arkadaşlığı konusunu kalıcı arkadaşlıklara taşımanızda sizlere yardımcı olacak olan unsurlardır.

Anlayışlı Ve Yapıcı Bir Kişilik

Anlayışlı olmak insana kazandırmaktan başka hiçbir şey getirmez. Çoğu konuda kendi haklarına girmeden size anlayış sergileyen bir ev arkadaşı sizin için her zaman en iyi olmaya yakışır bir konumda olacaktır. Bunun yanında size fikir ve önerilerinizde yapıcı bir destek olan ev arkadaşı da yine ilk tercihleriniz arasında olmalıdır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.