Ev Arkadaşı Ararken Yaş Farkı Önemli Mi?

by

Bu soruyu soruyorsanız ve bu soruya internet üzerinden cevap arıyorsanız yeni bir üniversite öğrencisi olabilir veya yeni bir çalışan olabilirsiniz. Ev arkadaşı konusunda bu kadar ayrıntıyı düşünmemiz bence oldukça doğru; ancak ev arkadaşı kavramını ileriye götürmemek gerekir. Şöyle bir durum ev arkadaşı ilanlarında size geri dönüşler içerisinde yaş farkının maksimum 5 olacağının garantisini verebiliriz. Yaşlı insanlar bu kadar büyük bir enerjiye sahip olup gençler gibi ev arkadaşlığı olaylarına girmek istemezler, ama Fethiye civarlarında rafting vs. ne kadar enteresan spor varsa yaparlar. Bu konuda yaş farkının hiçbir şekilde önemli olmadığını sizlere söyleyebilirim. Neticede evlenmiyorsunuz, sadece birkaç senelik konaklama arkadaşlığı kurup sonrasında herkesi kendi yoluna göndereceksiniz. Bu konuya daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Sizden Küçük Bir Ev Arkadaşı

Sizden küçük biriyle bir evde kalmak emin olun çok iyi bir durum. Hele bir de aynı okul/iş ortamlarında bulunuyorsanız yanınızda kalan insan için çok büyük iyilikler yapabilirsiniz. Ancak o zaten küçük diye onu ezmeye çalışmanız cidden hiç de hoş olmaz. Bu kişi ve sizin birbirinizden öğreneceği birçok konu olabilir. İnsanların yaşlarını küçümsemeyin, bunun yerine onları kendinize arkadaş edinerek hayatlarında güzel bir ağabey/abla olarak kalmaya çalışın. Emin olun bu sayede kalıcı bir ilişki kuracak, her zaman birbirinize destek olacaksınız.

Sizden Büyük Bir Ev Arkadaşı

Ülkemizde maalesef bunu kullanacak birçok basit insan bulunuyor. Ancak size çok iyi davranıp hayatınıza renk katacak muhteşem insanlar da var. Yaşça büyük bir ev arkadaşını evinize kabul ederken iyice araştırın ve kurallarınızı baştan koyun. Bununla birlikte ağabey/abla öznesini kullanmaktan çekinmeyin. Bazıları bu konuda kendilerini ezik göstermemek için bu tarz özne kaçınmalarına başvurur. Buna emin olun hiç gerek yok. Zaten karşınızdaki mantıklı bir insansa nabza göre şerbet ilişkisini iyi ayarlayacak ve dengeleri iyi kuracak. Kaliteli bir yaşam ve rahat bir ev ortamı için seçici davranın ve yapıcı olmaya çalışın. Unutmayın bu size her zaman kazandırır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.