Ev Arkadaşı Eve Sürekli Misafir Getirenlerin Yaşadıkları

by

Ev arkadaşları genellikle hayatımızda bizi en iyi tanıyan kişilerdir. Ailenizden sonra gelen arkadaşlar arasında sizin hakkınızda en iyi bilgi birikimini ellerinde tutan bu insanlar hayatımızın birçok noktasında bizlere ellerinden geldiği kadar maddi ve manevi destekte bulunup, bizler için çaba harcarlar. Elbette bizler de onlar için maddi ve manevi olarak konaklama sürecimiz ve sonrasında yardıma ihtiyaçları olduğunda hemen yardıma koşarız. Bu bağ koparılmaması gereken cidden başka şekillerde yakalanması mümkün olmayan bir bağ yani bu bağı hayatınızın herhangi bir yerinde başka bir insanla yakalama şansına sahip olmayabilirsiniz. Ev arkadaşları her zaman iyi olmazlar ne yazık ki bazılarının size ters gelen yönleri olabilir ki bu çok normaldir. Bu sorunların en başında gelen sorun ise eve sıkça misafir getirmektir. Bu sorunu oluşturan ev arkadaşına sahipseniz sizi aşağıdaki durumlar bekliyor. Ev arkadaşı durmadan eve misafir getirenlerin yaşadığı problemler ile karşınızdayız!

Tanımadığınız İnsanlarla Aynı Evde

Okuldan veya işten yorgun bir şekilde geldiğinizde sizi kapınızda oldukça rahat bir şekilde karşılayan yabancı insanlara alışmanız gerekebilir. Bu durum sizi sıklıkla sınayabilir. Özellikle karşı cins misafirler sizi rahatsız ediyorsa bu noktada ev arkadaşınızla ciddi bir konuşma yapmanız sizin için iyi olacaktır.

Her Zaman Fazladan Çatal

Bu durum gelen misafire arkadaşınız adına göstereceğiniz saygıdan kaynaklanır. Evinize misafir geldiğinde ne kadar büyük hazırlıklar yaparsınız değil mi? Bu durum ev arkadaşınızın bitmek bilmeyen misafir sevdasından sonra yerini standartlığa bırakır. Öyle ki misafir denildiğinde yemek konusunda yapacağınız tek şey eğer cidden misafir hastası bir ev arkadaşına sahipseniz ne piştiyse ya da söylendiyse sofraya fazladan çatal bıçak indirmek olacaktır.

Kovulabilirsiniz, Ev Arkadaşın Ne Yaparsın!

Hatır ve gönül kavramlarına cidden önem veriyorsanız zaten sizler ev arkadaşınızın isteklerine belli sınırlar içerisinde anlayış göstereceksinizdir. Bu durum zamanla tatminkar seviyeleri aşıp sizi evden çıkarmaya kadar varabilir. Olayı biraz daha anlatacak olursak “şu arkadaşım gelecek de sen bir müsaade etsen be kardeşim” tarzında cümlelere alışın. Misafirler uğruna dışarı atılabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.