İyi Ki Ev Arkadaşım Var Dedirten Durumlar

by

Şüphesiz ki ev arkadaşlığı arkadaşlıklar arasında en önemli olanlarından biridir. Bir veya birden fazla kişiyle aynı evi paylaşırız ve günümüzün büyük bir kısmında birbirimizi görürüz, aynı ortamda yaşarız. Şu hayatta belki de en samimi olduğumuz insanlar ev arkadaşlarımızdır. Bazen öyle anlar ve durumlar olur ki iyi ki ev arkadaşım var, iyi ki yalnız başıma yaşamıyorum deriz. Bu yazıda bu durumların birkaç tanesinden bahsetmek istiyoruz.

1) Dertli Olduğumuz Zamanlar

İyi günde herkes herkesin yanında olabilir, beraber eğlenirken genellikle sıkıntı yoktur. Bu insan herhangi bir kişi olabilir; ama dertli, sıkıntılı olduğunuz dönemlerde bu durumu herkesle paylaşamazsınız, zaten çoğu kişinin de gerçekte ilgisini çekmez. Samimi olduğumuz ev arkadaşımız bu gibi durumlarda bize yardımcı olabilecek yegane insandır. Dertlerimizin, sıkıntılarımızın, sorunlarımızın çoğunu bu kişilerle paylaşabiliriz ve onlardan yardım alabiliriz.

2) Ev İşleri

İşin içine uykuyu da dahil edersek günümüzün büyük bir çoğunluğunu evde geçirdiğimiz açıktır. Ve yaşadığımız evde bulaşık, temizlik gibi çeşitli işler yapmamız gerekir. Bu işlerin hepsini tek başınıza üstlenmek genellikle çok kolay olmaz ama bir ya da birden fazla ev arkadaşınız varsa bu ev işlerini beraber yapabilir ve üzerinizdeki yükü hafifletebilirsiniz. Ne demiş atalarımız “bir elin nesi var iki elin sesi var”.

3) Eğlenmek İstediğiniz Zamanlar

Üniversite çağı belki de pek çok insanın hayatında geçirdiği en eğlenceli çağdır. Hafızamızda bu güzel ve eğlenceli anıların olması bizim için son derece iyi bir durumdur. En enerjik olduğumuz gençlik çağlarımızda eğlenmeyi istemek en doğal haklarımızdan biridir ve bu eğlenme genellikle tek başımıza olmaz. Bir ev arkadaşı insanın birlikte eğlenebileceği yegane kişilerdendir. Zaten ev arkadaşlarımız genellikle dışarıda tanışıp iyi anlaştığımız, beraber iyi vakit geçirdiğimiz kişiler olur.

4) Yemek

Uzun yıllar ailenizle birlikte yaşadıysanız hep beraber sofraya oturmaya ve birlikte yemek yemeye alışmışsınızdır. Ayrıca, evdeki yemekleri de genellikle anneniz yaptığı için ailenizle birlikte yaşarken yemek konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Ama eğer ailenizden ayrı bir evde kalıyorsanız hem yemek yapmak hem de o yemeği tek başına yemek sizin için sıkıntılı bir durum olabilir. Yine bir veya birden fazla ev arkadaşınız varsa yemeği beraber yapıp beraber güzel sohbet muhabbet eşliğinde yiyebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.