Dünyanın En Enteresan Evleri

by

Ev, insanın barındığı ve yaşadığı bir mekan olarak birçok kişiye özgün büyük ya da küçük olarak müstakil olarak yapılmakta ve çoğumuz normal dizayn edilmiş evlerde oturmaktayız. Ancak dünyada birbirinden enteresan öyle evler var ki hayret edeceğiniz özellikte inşa edilmiş ve insanların yaşadığı evlerdir. Farklılıklardan hoşlanan insanların yaşadığı evlerden bazılarını tanıyalım.

Enteresan Evler Arasında Çok İlginç Tasarımlar Dikkat Çekiyor

Dünyanın en dar evi, dünyada yapılan garip ve en ilginç evlerden biri Polonya’da bulunmaktadır. Bu ev iki bina arasına yapılmış sadece 1 metre kare alana sahip olan ev bir sanatçının evi dünyanın en dar evi olarak bilinmektedir. Kaykaycı evi, bir başka evde bir kaykaycının zevkine göre yapılan kaykay evi. Evin içinde istediği zaman kayabilen kaykaycı farklı bir ev tasarımı ile evinde kayak isteğini doyasıya çıkarır. Karavan ev, her yere taşınabilen küçük ama içinde her şeyi bulabileceğiniz bir ev olarak bilinmektedir. Banyo ve yatak odası bile olan ev oldukça rahat kullanılır. Ağaç ev, dünyanın bir farklı evi de ABD’de bulunmakta; ağaç ev olarak inşa edilen ev doğayla iç içe. Bu evin içi de tamamen doğal ürünlerle döşenmiş durumda. Konforlu ve rahat tasarıma sahip olan ev doğayı sevenlerin hayran kaldığı bir yapıdadır.

 

Doğal Görünümlü Çok Şık Evler

Vagon şeklindeki ev, dışarıdan bakınca sıradan bir tren vagonu gibi görünen evden içeriye girdiğinizde hiç de dışarıdan görüldüğü gibi olmadığını görebilirsiniz. İç dekorasyonda hafif malzemeler ve açık tonlar kullanıldığından içerisi oldukça ferahtır. İçinde banyo, mutfak ve yatak odasının bulunduğu vagon ev oldukça rahat bir alana sahiptir. ​​​​​​

Bir başka ev de doğaya uygun yapılan yerin içinde olan üstten bakınca çiçeği andıran görünümüyle dikkat çeken ev içerisi geniş ve konforlu bir evdir. Uzay gemisi görünümlü ev, Tenesse nehri yakınlarında dünyaca ünlü ilginç eve rastlayabilirsiniz. Uzay gemisi görünümünde olan ev 6 sütun olarak yapılmış.

Dünyanın bir ilginç evi de Güney Kore belediye başkanının yaptırdığı tuvalet birliği kutlamaları toplantıları için inşa ettiği tuvaleti olmayan 2 milyar insanı düşünüp yaptırılmıştır. Büyük balkon ve cam duvarlara sahip evin banyosu da farklı olarak yapılmıştır.

Ayakkabı ev, Güney Afrika’da yaptırılmış bu ev ayakkabı görünümüyle oldukça hoş görünen doğal taş ve ahşaptan inşa edilmiştir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.