Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Yolları

by

Yaz aylarının korkulu kâbusu sivrisinekler, ısırdıklarında kaşıntı, şişlik, yanma, kızarıklık eziyet gibi oluyor. Üstelik mikrop taşıyıcı olduklarından bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski de mevcuttur. İlaç kullanmadan doğal yöntemlerle sivrisineklerden nasıl korunacağız? Aslında sivrisineğin sevmediği kokuları bilirsek bize yaklaşmalarını engelleyebiliriz. 1. yöntemimiz sirke. Evinize sinek girebilecek cam önleri ya da balkon kapılarının önüne bir bardak içerisinde sirke koyduğunuzda sivrisinekler artık evinize giremeyecektir. 2. sevmedikleri koku ise soğan ve sarımsak kokusudur. Evinizin farklı köşelerine soğan ve sarımsak kesip koyduğunuzda da sivrisinekler evinize gelmeyecektir. Peki, evimize sivrisinek girmesini önledik ama peki ya bahçede balkonda otururken sineklerden korunma yöntemi olarak ne yapmalıyız?

Sivrisinekten Koruyan Bitkiler

Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız bahçenize, biberiye, idris otu, yalancı melisa veya kedi nanesi bitkilerinden dikerseniz sivrisinekler bu bitkilerin kokusundan hoşlanmadığından uzak duracaklardır. Bu 3. yönteme fesleğeni de ekleyelim. Balkonunuza hatta evinize fesleğen otu dikin. Saksıdaki fesleğen sivrisinekleri uzak tutacaktır. 4.yöntem ise dışarıya çıktığınızda dolaşırken gezerken sivrisineklerden nasıl korunabiliriz. Sivrisinekten korunma yöntemi olarak koyu renkli giysiler giymeyin. Sivrisinekler koyu renkli giysileri korunma alanı gibi görüp daha çok gelir. Açık renkli elbiselere çok fazla gelmezler. 5.yöntem olarak ise cildinize sıkabileceğiniz sivrisinek kovucu bir losyon tarifimiz var. 1 su bardağı suya 5 damla limon yağı ve 10 damla fesleğen veya nane yağı damlatın. Çok güzel kokulu bu losyon sineklerin size yaklaşmasını önleyecektir.

Sivrisineklere Son Veren Yöntemler

Sivrisineklerden korunma önerileri 6. Önerimiz ile devam ediyor. Şimdi size vereceğimiz tarif hem evinizin güzel kokmasını hem de sivrisinekleri uzak tutmayı sağlayacaktır. Yarım limonun üzerine 10 adet karanfili batırın ve sehpanızın üzerine koyun bir hafta kadar sivrisinekleri uzak tutarken limonla karanfil birleşimi güzel koku doğal oda parfümü görevi de görecektir. 7. ve son yöntem olarak da sivrisinekler eve girdi ise nasıl öldürürüz? İlaç sıkmadan evdeki sivrisinekleri öldürüp yok edecek tarifimizi açıklayalım. Bir pet şişeyi tam ortasından kesin ve alt kısma 4 çorba kaşığı esmer şeker ve 1 çay kaşığı darı maya koyup üstünden aşacak kadar kaynar su döküp karıştırın. Şimdi kestiğiniz şişenin üst kısmını içtiğimiz şişe ağzı aşağıya bakacak şekilde oturtup iyice sıkıştırın. Sivrisinek tuzağımız hazır. Şekerin kokusuna bayılan sinekler bu tuzağa düşecek ve öleceklerdir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.