En Çok Tercih Edilen Ev Arkadaşı Tipleri

by

Ev arkadaşı eğitim süreci içerisinde yer alan insanlar veya yalnızlığı sevmeyen insanlar için oldukça iyi bir olanaktır. Bir evde tek başınıza yaşamak yerine yanınızda konaklayan bir arkadaşınızın bulunması size oldukça büyük getirilerde bulunabilir. Bu getirileri hemen herkes tahmin edebilir. Ancak her şeyin iyisi ve kötüsü olduğu gibi ev arkadaşı kavramının da iyisi veya kötüsü vardır. Ev arkadaşının iyisi ve kötüsü genellikle iki tür insan tipine göre değişir. Eğer siz iyi ve mantıklı bir hayat istiyor ve en önemlisi yaşıyorsanız karşınıza gelecek kötü insanlardan etkilenebilirsiniz Ancak siz hayatı saldım çayıra Mevlam kayıra formatında yaşıyorsanız karşınıza çıkacak kötü insanlardan etkilenmez, karşınıza çıkacak iyi ve mantıklı insanlara çok zarar verirsiniz. Bu nedenle bu yazımızda tek düze ve mantıklı bir hayat isteyen insanlara göre bir ev arkadaşı tipinin özelliklerini anlatacağız. Hadi bu özelliklere madde madde ilerleyerek bir göz atalım.

Güvenilir Bir Kişilik

Her özellikten önce bir ev arkadaşında hiç şüphesiz bulunması gereken bir özellik güvenilirlik ve sağlamlıktır. Sonuçta evin kapısını kapattığınızda son durak olarak gireceğiniz bu dünya içerisinde yaşayacağınız insanın güvenilir olması gerekir. Maddi ve manevi olarak her türlü emanetinizi gözünüz arkada kalmayacak şekilde taşıyabilmesi bir ev arkadaşının en temel görevidir.

Her Yerde Saygı Ve Hak Bilincine Sahip Bir Kişilik

Müşterek kullanım alanını koca ev olarak belirleyeceğiniz için karşınızdaki insanın hak bilincine sahip olması gerekmektedir. Bu bilince sahip olup olmadığını önemsemiyorsanız ileride oldukça büyük sorunlarla karşılaşabileceğinizin hatırlatmasını yapalım. Siz de karşılıklı saygı göstererek ev arkadaşınızla oldukça iyi bir iletişim halinde olabilirsiniz Ancak dediğimiz gibi saygı ve hakların bilinmesi bilinci ortak ev kullanımında oldukça önemlidir.

Maddiyat Aranızda Sorun Olmamalı!

Ev ortamı olduğu için ortamda elbette maddiyat konuları açılacaktır. Karşınızdaki insanın maddiyatı aylık toplantı haricinde dert etmeyeceğini emin olduktan sonra ev arkadaşlığına kabul edin. Karşılıklı jestler elbette olacaktır; ancak temel ihtiyaçlarda herkesin hakkını ödeyeceği bir ödeme planı yaparak bu plana uyacağını tahmin ettiğiniz birini evinize alın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.