2017’nin En Popüler 5 Bilgisayar Oyunu

by

Giderek teknoloji dünyasındaki gelişmelerin hızla artmasıyla birlikte buna bağlı olarak bilgisayar sektöründe de önemli artışlar kaydedilmektedir. Özellikle yüksek kalite ve çözünürlükte bilgisayarların üretilmesiyle beraber artık bilgisayar oyunlarındaki görsellik ve gerçekçilik de artmaktadır. Özellikle gerçekçiliği ön planda tutan oyunlara gösterilen rağbet dikkatlerden kaçmamaktadır. Bilgisayarları hayatımızın her alanında kullanmaktayız Bilim, sosyal, iş, eğitim, sağlık, adalet, ekonomi, eğlence alanlarında bilgisayarları her yerde görmek mümkün.

Bilgisayar Oyunlarının Yararları ve Zararları Nelerdir?

Bilgisayar oyunlarının yararları: Bilgisayar oyunları görsel zekayı geliştirirken aynı zamanda çok yönlü düşünce yapısını da geliştirmektedir. Aynı zamanda çeşitli oyunlar hafızayı da güçlenmektedir.

Bilgisayar oyunlarının zararları: Bilgisayar oyunlarının bağımlılık yaptığını ve gerçek yaşamdan zaman zaman uzaklaştırdığı gerçeğini herkes bilmektedir. Aynı zamanda bağımlılık yaptığından dolayı başında çok fazla zaman harcamanıza neden olacaktır. Bu da zaman israfına neden olur. Özellikle yaydığı radyasyon sebebiyle insan yaşamını da olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanı sıra bazı insanlar yapısı gereği mağlubiyeti kaldıramaz. Bu sebeple bilgisayar oyunlarında kaybetmeleri psikolojilerini de bozabilmektedir.

2017’nin En Popüler 5 Oyunu Nedir?

Bilgisayar oyunlarından bu kadar söz etmişken son yılda en göze çarpan oyunları arasında top 5 listesi yapmamak olmazdı.

  1. Dirt Rally: Gerçekçi sürüş teknikleri ve görsellikleriyle ön plana çıkmış bir oyun niteliğindedir. Oyunda üç farklı türde 36 pist bulunmaktadır. Piyasada en sevilen yarış oyunlarından biri olma özelliğine sahip. Oyunda kullanılan müzikler de oyun severler tarafından tam not almayı başarıyor. Araçların kaliteli tasarımları da dikkatlerden kaçmamaktadır.
  2. Far Cry Primal: Oyun bizi M.Ö 10.000 yılına götürmektedir. Üç büyük kabilenin savaşını anlatmaktadır. Oyunun gerçekçiliği ve görsel anlamda sunduğu etki paha biçilemez. Oyunda değişik türden canlılara rastlanabilir.
  3. Battlefield Hardline: Oyun akıcılığı en üst düzeyde tutulmuş bir oyun. Oyunun konusu ortağı tarafından aldatılan bir dedektifi konu almaktadır. Oyunda çoklu oyuncu modunun bulunması oyun severlerinde beğenisini kazanmaktadır.
  4. Left 4 Dead: Oyunda 4 kişinin yönetimi konu alınmaktadır. Takım halinde hareket etme esasına dayanan oyun, yapay zekayı geliştirerek her türlü seviyeden bilgisayar oyunu severlerin oynayabileceği türden.
  5. Project Cars: 12k çözünürlük sayesinde oyun severlerden tam not almayı başarabilen nadir oyunlar arasındadır. Simülasyon yarış oyunları severlerinin oyun listelerinin başında yer alan oyun zengin içeriklere sahip olması bakımından oldukça ilgi görmüş durumdadır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.