2016 Yılının En Popüler 10 Hollywood Filmi

by

1) Batman vs Superman: Adaletin Şafağı

Bu seriyi takip edenler biliyor ki “Man of Steel”deki amansız mücadelenin ardından Metropolis şehri kullanılamaz hale gelmişti. Bu yüzden Superman figürü pek çok kişi tarafından sorgulanmaya başladı ve bazı kesimler Superman’i zararlı bir figür olarak görmeye başladı. Bruce Wayne de bunların başında gelmektedir. Bu filmde Batman ile Superman’in önce amansız mücadelesini sonra güçlerini birleştirip asıl düşmana karşı büyük mücadelesini izleyeceğiz.

2) Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Scrat’in meşe palamudunun peşindeki sonsuz takibi onun dünyanın dışına çıkmasına sebep olur. Ardından Scrat, kazara dünyayı yok edebilecek bir olaylar zinciri başlatır. Dünyaya çarpması kesinleşen göktaşından kaçabilmek için Manny, Sid , Diego ve diğer arkadaşları uzun bir yolculuğa çıkarlar.

3) Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Yenilmezler ekibinin giriştiği bir macera son derece büyük çaplı maddi ve manevi hasarlara neden olmuştur. Bu durum Amerikan hükümetinin, bu gruba karşı giderek daha büyük bir tepki göstermesine neden olmuştur ve bu grubun sadece ihtiyaç olduğundan ortaya çıkmasına karar verilir. Ancak Captain America bu kurala uymaz ve yenilmezler grubu Captain America yanlıları ve Iron Man yanlıları olmak üzere ikiye ayrılır.

4) Suikast

Arthur Bishop eski işi olan suikastçiliği bırakmıştır; ancak sevgilisi Gina çok güçlü ve tehlikeli bir şahıs tarafından kaçırılır. Ardından Arthur, sevgilisini kurtarabilmek için eski işine geri dönmek zorunda kalır ve 3 farklı suikasti gerçekleştirmeye çalışır.

5) Deadpool

Kanser teşhisi konan Wayne Wilson tüm tedavi yöntemlerini araştırır; fakat hastalığının tedavi edilme şansı yoktur. Derken Weapon X adlı bir oluşum onu tedavi edebileceklerini hatta eskisinden daha iyi bir hale getirebileceklerini vaat ederler. Fakat uygulanan işlemler sonrasında çok farklı bir şeye dönüşür ve kendisini bu hale getirenlerden intikam almaya başlar.

6) Suicide Squad: Gerçek Kötüler

ARGUS adlı bir gizli istihbarat servisi, gizli bir örgütle mücadele etmek için hapiste tuttukları azılı suçlulardan bir ekip kurarlar, bu ekip için kurallar bellidir: en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler; fakat görevi tamamlarlarsa hapis süreleri indirilecektir.

7) Doctor Strange

Dünyanın en ünlü beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange bir trafik kazası geçirir ve meslek hayatı sona erer. Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan son derece yıpranmış olan bu kibirli doktor bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Yolda karşılaştığı Ancient One adlı biri ona bambaşka bir dünyanın kapılarını açar ve Dr Stephen Strange bambaşka bir karaktere dönüşür.

8) Sihirbazlar Çetesi 2

İlk filmde FBI istihbarat servisini alt edip adeta bir Robin Hood edasıyla eylemler gerçekleştiren bu çete halkın sevgisini kazanmayı başarır. Sıradaki görevleri ise bir tehdit sonucunda yapmak zorunda oldukları imkansız bir soygunu gerçekleştirmektir.

9) İyi Bir Dinozor

İyi kalpli bir dinozor olan Arlo’nun başına bazı talihsiz olaylar gelir ve ailesinden ayrı düşer. Ardından uzun bir yolculuğa çıkar ve yolda kendine daha önce hiç tanımadığı farklı bir yaratık olan bir yoldaş bulur. Bu yaratık bir insandır.

10) Diriliş

Leonardo Di Caprio’nun başrol olduğu bu film sayesinde Caprio ilk Oscar ödülünü almıştır. Filmde İskoç bir avcı olan Hugh Glass bir av gezisine çıkar ve burada bir ayı tarafından yaralanır. Herkes tarafından öldü zannedilir ve oğlu da Fitzgerald adlı biri tarafından öldürülür. Glass bir şekilde hayatta kalır ve oğlunun intikamını almak için yola koyulur.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.