İstanbul’da Haftanın Etkinlikleri (2-9 Haziran 2017)

by

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte İstanbul’da da her ilde olduğu gibi gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin sayısı artmaya başladı. Hemen hemen İstanbul’un her semtinde ücretsiz yahut oldukça uygun fiyatlı etkinliklere rastlamak mümkün…Ramazan ayı dolayısı ile geleneksel gösteri ve şenliklerin sayısı bir hayli fazla; fakat geleneksel kültüre ait etkinliklerin yanı sıra modern kültürün izlerini taşımakta olan organizasyonlar da bulmak mümkün… Bu hafta İstanbul’da yapılacak olan etkinlikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1-Sanal Gerçeklik Buluşmaları

Bu hafta düzenlenmiş olan Sanal gerçeklik buluşmaları etkinliğiniz bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek. İstanbul Şişli Sun Plaza’da gerçekleştirilecek olan etkinliğin tarihi 9 Haziran 2017 olarak ilan edilmiş olup etkinlik ücretsizdir.

2-Tasarım Buluşmaları- Balat Bazaar

10 Haziran 2017 ve 11 Haziran 2017 tarihleri arasında saat 10.00 ila 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik ücretsizdir. Etkinlik yeri Dimitrie Cantemir Müzesi olarak ilan edilmiştir.

3-Turkcell Diyalog Müzesi

İstanbul Beşiktaş Gayrettepe Metro İstasyonunda gerçekleştirilecek etkinlik 9 Haziran Cuma günü başlayacak. Konuşmadan iletişime geçmeye ne dersiniz teması ile aktiviteler düzenlenecek olup etkinlik ücretlidir.

4-Ramazan Etkinlikleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yılda geçen yıllarda olduğu gibi Ramazan ayında yoğun etkinlik programları ile karşımızda. Yenikapı Sahili, Maltepe Sahili ve Beyazıt Meydanı’nda iftar öncesi ve sonrası için planlanmış programlar bulunmakta. İftar öncesi tasavvuf müziği dinletisi ile başlayan programlar, iftar sonrası yerini tiyatro gösterilerine bırakıyor.

5-Tüyap Kitap Fuarı

Uluslararası TÜYAP kitap fuarının bu yıl 36.sü gerçekleştirilecek. 7 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olan kitap fuarı 16 Kasım 2017 tarihine kadar kitapseverleri ağırlayacak. 36. TÜYAP kitap fuarı için bu yıl kararlaştırılmış olan tema ise MİZAH…. İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirilmekte olan kitap fuarının ziyaret saatleri ise hafta içi 09.00- 19.00 hafta sonu sabah 10.00 akşam 20.00’dir.

6-Paradoks Senaryo Atölyesi

25 Mart 2017 tarihinde başlayan Paradoks Senaryo Atölyesi eğitimleri 10 Haziran 2017 tarihinde sona erecek. Ücretli olan bu eğitimler eğitmen ve sinemacı Metin Gönen tarafından gerçekleştirilmektedir.

7-Lütfü Kaplanoğlu-Arf Sergisi

25 Mayıs 2017 tarihinde başlayan sergi 16 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. Ücretsiz olan organizasyona Mod-Ada Atölye Galerisi ev sahipliği yapıyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.