İkinci El Alınca Daha Uygun Olacak 7 Eşya

by

Yeni bir eşya almak istediğimizde karşımızda iki seçenek vardır: sıfır (üretiminden itibaren hiç kullanılmamış) ya da ikinci el (kullanılmış) eşya satın almak. Şüphesiz ki sıfır eşya satın almak yerine ikinci el eşya satın almanın tercih edilmesinin ilk sebebi daha uygun fiyatlı olmasıdır. Bu yazımızda ikinci el alınması daha uygun olacak 7 eşyadan bahsedeceğiz.

1) Koltuk
Eğer bir koltuk takımı değil de tekli bir koltuk veya çek-yat almak istiyorsanız, bu durumda ikinci el eşyaları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Seçeneğiniz daha fazla olur çünkü takım olarak satılan bir ikinci el koltuk takımı içerisinden dahi dilediğiniz bir koltuğu seçip satın alabilme şansınız vardır.

2) Masa ve Sandalyeler
Herhangi bir mağazadan sıfır masa ve sandalye almak yerine daha uygun fiyata ve daha fazla seçenekle ikinci el masa ve sandalye alabilirsiniz. Farklı bir masayı farklı sandalyelerle kombinleyebilir, hatta dilersiniz sandalyelerin hepsini farklı farklı seçebilirsiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gereken şey alacağınız ürünün sağlamlığı olmalıdır bunu da göz yardımıyla dahi anlayabilirsiniz.

3) Ocak Seti
Yemeklerimizi pişirmek, su veya herhangi kaynatılarak tüketilen sıvıları kaynatmak için kullandığımız bu basit ev eşyasını daha uygun fiyatlara ikinci el olarak satın alabilirsiniz. Sağlam ve iyi bir eşya satın aldığınız sürece uzun vadede herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır.

4) Buzdolabı
Bir evin olmazsa olmazlarından olan buzdolabını da ikinci el satın almak daha uygun olabilir. Çünkü bu tarz ev eşyaları uzun vadeli kullanımlar için üretilir ve uygun fiyata az kullanılmış bir buzdolabı satın alma şansınız yüksektir.

5) Çamaşır Makinesi
Yine buzdolabı gibi çamaşır makinesi de günümüzde neredeyse her evde bulunur. Uzun vadeli üretim için üretilmiş olan bu eşyayı da ikinci el satın almak sıfırına göre daha uygun fiyatlıdır. Sağlam ve iyi bir çamaşır makinesini ikinci el olarak bulabilme şansınız oldukça fazladır.

6) Dolap
Kıyafetlerinizi ya da bazı eşyalarınızı koyabileceğiniz herhangi bir dolabı da ikinci el satın almak uygun olacaktır; çünkü üretim süreci basit bir eşyadır ve temelde çoğu aynı malzemelerden üretilir. Bu yüzden dolap alırken de ikinci el tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

7) Fırın

Birbirinden lezzetli yemekler yapabileceğiniz fırını da ikinci el olarak aldığınızda daha karlı çıkar ve sıfırına göre oldukça uygun fiyata alabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.