İstanbul’da Haftanın Etkinlikleri (23-30 Nisan 2017)

by

Bu hafta İstanbul bir sürü etkinliğe ev sahipliği yapacak. Nisan ayını bitirmeden siz de ilginizi çeken etkinliklere katılabilirsiniz. İşte bu haftanın öne çıkan etkinklikleri:

1) Uluslararası İstanbul Çay Festivali

29-30 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Haydarpaşa Garı’nda Uluslararası İstanbul Çay Festivali gerçekleşecek. Etkinlik saat 10:00-19:00 arasında olacak ve bilet alınarak katılım sağlanabilecek. Bilet fiyatı günlük 15 TL, eğer iki gün de katılmak isteniyorsa iki günlük toplam 25 TL olacak.

Etkinlikte birçok ülkenin çaylarını tatma, yüzlerce çay hakkında uzmanlarından bilgi edinme, workshoplar yapma ve konserleri dinleme fırsatını yakalayacaksınız.

2) The Sleeping Beauty

28 Nisan’da Zorlu PSM’de ünlü bir bale olan The Sleeping Beauty yer alacak. Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin meşhur balesinin gösterimini Royal Opera House yapacak. Etkinlik saat 19:00’da başlayacak ve Royal Opera House performans kaydının yayını olacak. Yani, canlı performans olmayacak. Biletin tam fiyatı 30 TL, öğrenci fiyatı ise 15 TL’dir.

 

3) Feyhaman Duran-İki Dünya Arasında

Bu resim sergisi 30 Temmuz 2017 tarihine kadar Sakın Sabancı Müzesi’nde gösterimde olacak. Sergide Feyhaman Duran isimli sanatçı, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet dönemine geçişe kadarki süreçte dönemin tüm çatışma ve gelişmelerini ortaya koyuyor. Çöküş dönemindeki Osmanlı İmparatorluğu’ndan Paris’e giden, sonra tekrar dönen Feyhaman Duran bu yolculuğun sanatını nasıl şekillendirdiğini gözler önüne seriyor.

4) Güldür Güldür Show

26 Nisan Çarşamba günü saat 20:30’da Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Güldür Güldür Show seyirci karşısına çıkacak. Bilet fiyatları tam bilet 110 TL, öğrenci bileti ise 90 TL olacak. Oldukça beğenilen bir program olan bu show, sıradan konulara değişik bir bakış açısıyla yaklaşıyor, mizah katarak hem eğlendiriyor hem de düşündürüyor.

5) Turkcell Karanlıkta Futbol

Turkcell Karanlıkta Futbol 24 Nisan Pazartesi günü saat 12:00-19.00 arasında Turkcell Diyalog Müzesi Gayrettepe Metro İstasyonu’nda olacak. Maç tamamen karanlıkta oynanacak ve süresi 10 dakika olacak. Bu maç için bilet aldığınızda Görme Engelliler Futbolu’na katkı sağlamış olacaksınız.

6) İstanbul Autoshow 2017 “Geleceğe Yakından Bakın”

Fuar, 21-30 Nisan 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde otomobil tutkunlarına açık olacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin düzenlediği fuarda otomobil teknolojileri sergilenecek. Katılımcı misafirlerin hem bugünün hem de geleceğin teknolojilerini göreceği fuarda, otomobil firmalarına ek olarak teknoloji yatırımları yapmış firmaların gösterileri de olacak. Kendi kendine giden otonom otomobiller, elektrikli ve hibrit otomobiller de ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Fuara giriş kadın ve öğrenciler için hafta içi ücretsiz, hafta sonu ise indirimli olacak. Hafta sonu kadınlara 10 TL, öğrencilere ise 5 TL olacak. Bunun dışında hafta içi giriş ücretleri 10 TL, hafta sonu ise 20 TL olacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.