En Yakın Arkadaşım Ev Arkadaşım

by

Genelde üniversite dönemlerinde ev arkadaşlarımız olur. Uzun yıllar onlarla aynı evi paylaşırız ve artık sanki aileden birisi gibi olurlar bizim için uzun yıllar anlaşmamız gereken ve ortak bir yaşam alanımızı paylaşacağımız kişiler olurlar. Ev ortamlarında ortak bir yerde buluşmak zorundayızdır. İş paylaşımı ev arkadaşlarının ikisinin de uyması gereken ortak kurallardır. Çamaşır, bulaşık, ütü, yemek, ev temizliği derken başınıza birden fazla iş çıkacaktır. Bu sorunların hepsinin çözümü aslında oldukça kolaydır. Bir hafta içerisinde iş bölümü yapılabilir bulaşık birisinde yemek birisinde olabilir. Haftada bir kez ise ev genel olarak temizlenebilir. Aslına bakılırsa herkes kendi döküntüsünü toplarsa evin içerisinde çok fazla bir dağınıklık olmaz. Kendinizi her zaman karşınızdaki insana göre ayarlarsanız hiçbir zaman sıkıntı yaşamazsınız.

Ev arkadaşlarımızı kendimiz seçebiliriz kendi iş ortamımızdan ya da kendi okulumuzdan anlaştığımız insanlar ile ortak bir ev açabiliriz. Hem çok eğlenebiliriz hem de yabancılık çekmeyiz. Maalesef çoğumuz istediğimiz şehirlerde okuyamıyoruz. Başka şehirlere gidiyoruz o şehirlere adapte olmamız da oldukça zor birçok sorun birden bizi bulacak bunların hepsinin yanında bir de yurt sorunu yer alıyor.

Ev arkadaşınızla programlı bir şekilde anlaşırsanız hiçbir iş sizlere zor gelmeyecektir. Mesela bulaşık sırasını gün aşırı değiştirebilirsiniz. Eğer arkadaşınız o gün o işi yapamayacak ise siz devralabilir arkadaşınızda başka bir gün o işi sizin yerinize yapabilir. Arkadaşınızla anlaşırsanız o sizin en yakın dostunuz olacaktır ve artık onunla her şeyinizi rahatlık ile paylaşabileceksiniz. Birkaç sene geçtikten sonra artık sizin en yakın arkadaşınız da ev arkadaşınız olacaktır tabi arada birkaç pürüz tabi ki de çıkacaktır. Ancak bunlar o kadar da önemli değildir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.