En Ucuz ve En Pratik Öğrenci Yemekleri Nelerdir?

by

Öğrenci evlerinde yemek yapımı için sözde alışverişe çıkılır ancak bu alışverişin sonunda elinizde bulunan abur cuburdan başka bir şey değildir. Kendiniz bile ne kadar gereksiz şeyler almışız diyordursunuz. Gereksiz bir sürü sos, cips ve birden fazla makarna daha birçok gereksiz malzeme. Sağlıklı beslenmek aslında sizlerin elinizde Pazar alışverişi yapmak sağlıklı beslenmenin ilk yolu her akşam yemeğinde mutlaka salata tüketin yemekler az yağlı olsun ve en önemli nokta bulaşıkları yemekten önce değil mutlaka yemeğin hemen ardından yıkayın bu sizin sağlığınız için olacaktır. En dikkat etmeniz gereken şey mutfağın hijyenidir.

Yemek yapmak sizlere artık bu kadar da zor gelmesin küçük pratik bilgiler ile günü ve sıranızı geçirebilirsiniz. Her öğrencinin yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi de su ısıtıcının içerisinde makarna haşlamaktır. Bu hayatınızda yapacağınız en büyük hataların en büyüğüdür dünyanın en sağlıksız yemeği belki de bu olacaktır. Çok pis bir kokusu vardır ve sağlıksız olduğunun en büyük kanıtı da budur.

. Yapacağınız en pratik ve en ucuz yemeklerin başında makarna gelir tabi ocakta pişirmek şartı ile

. Geleneksel yemeğimiz melemen de çok pratik ve oldukça ucuzdur.

. Hazır köfteyi kesinlikle atlayamayız yanında kızartma da olursa o akşam yaşadınız

. Olmazsa olmazlarımızdan olan hazır çorbayı tabi ki de unutmuyoruz

. Salata hayat kurtarın her yemeğin yanında sizi o akşam kurtaracaktır.

Öğrencilik zordur hele de sınav haftaları ancak bu durumdan en küçük hasarlarla çıkmak bizlerin elindedir. Yani o kadar da kasmaya gerek yok tabi ki de her öğrenci gibi sizlerde yeri geldiğinde mutlaka ve mutlaka gece aç yatacaksınız.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Bırak

Your email address will not be published.